Get in touch with us

We will be happy to answer your telephone inquiries from 9:00 to 16:00 on weekdays.

You can also contact us by email at touristinfo@visitbratislava.com.

We will be happy to welcome you also in person at the Tourist Information Center during the opening hours:
Monday – Friday: 09:00 – 16:00
Saturday: 10:00 – 15:00
Sunday: closed

Alexandre Lora

V Koncertnej sieni Klarisky sa 17. augusta predstaví Alexandre Lora.

Ako sólový hráč na handpan Lora cestuje po svete, aby vystupoval a učil hru handpan na podujatiach ako sú Handpan a World Music Festivaly v krajinách ako Francúzsko, Izrael, Austrália, Maďarsko, Grécko, Rakúsko, Nemecko, Belgicko, Švajčiarsko a Taliansko.

Alexadre Lora získal bakalársky titul v hre na bicích v roku 2002 na FAAM (Faculdade de Artes Alcântara Machado). Tri roky študoval klasickú hru na bicích nástrojoch na EMM (Escola Municipal de Música de São Paulo) a v roku 2009 získal magisterský titul v odbore hudobná veda a hudobná výchova na UAB (Universidad Autónoma de Barcelona).

Alexandre Lora je umelec nominovaný na 60. ročník udeľovania cien Grammy v roku 2017 v kategórii „Najlepší svetový hudobný album“ s Anar Cohen a Trio Brasileiro: Rosa dos Ventos. Alexandre spolupracoval s uznávanými hudobníkmi ako Anat Cohen, Jovino Santos Neto, Mestrinho, Ramón Valle, Martin’alia, Mariana Aydar a Brazil Guitar Duo. Jeho najnovšie CD Solstice vyšlo v roku 2022 a jeho skladby okrem iných skladieb zaznejú v programe počas leta na Slovensku.

„Podujatie je realizované s BKIS na základe spolupráce.“