Get in touch with us

We will be happy to answer your telephone inquiries from 9:00 to 16:00 on weekdays.

You can also contact us by email at touristinfo@visitbratislava.com.

We will be happy to welcome you also in person at the Tourist Information Center during the opening hours:
Monday – Friday: 09:00 – 16:00
Saturday: 10:00 – 15:00
Sunday: closed

Česká hračka včera a dnes

Výstava „Česká hračka včera a dnes“ upozorňuje na fenomén českej hračky, ktorej príbeh sa začal na začiatku 20. storočia a aj dnes je intenzívne rozvíjaný. Vo výbere exponátov sa zameriava na výnimočné príklady aktuálnej domácej produkcie s ohľadom na autorskú inováciu, originalitu a tradíciu. Predstavuje tvorbu autorov spoločne s dizajnovými ikonami, ktoré sa zapísali do dejín českej kultúry počas posledných sto rokov a sú doteraz vyrábané. Najstarší návrh na výstave pochádza z roku 1920, najnovšie vznikli v posledných rokoch.

Výstava Mini Wonders prezentuje produkty firiem (napr. Merkúr, Fatra, Detoa) s dlhoročnou tradíciou, ktoré patria k obľúbeným predmetom už po mnoho generácií detí, a to nielen na domácej pôde, ale aj v zahraničí. Mladá generácia dizajnérov dnes nadväzuje na tradíciu českej hračky a zároveň prináša svieži závan nových myšlienok a riešení. Potenciál mladých využili napr. vo firme Fatra a vznikla nová kolekcia nafukovacích hračiek navrhnutá súčasnými dizajnérmi.

Výstava predstaví reedície pôvodných dizajnov z 20. storočia, ako aj súčasné návrhy hračiek českých dizajnérov a štúdií Jan Čapek, Adéla Fejtková, Anna a Jerry Kozovi, Kutulu, Zuzana Lednická, My dvě, Tomáš Rejmon, Re pello, Michal Strach, Tereza Šedivá, René Šulc, Tititi, Totemo, Utukutu, Woo a českých firiem Kazeto, Detoa Albrechtice, Efko, Fatra, Kovap, Merkur, Směr, Modernista, Moravská ústředna Brno.