Get in touch with us

We will be happy to answer your telephone inquiries from 9:00 to 16:00 on weekdays.

You can also contact us by email at touristinfo@visitbratislava.com.

We will be happy to welcome you also in person at the Tourist Information Center during the opening hours:
Monday – Friday: 09:00 – 16:00
Saturday: 10:00 – 15:00
Sunday: closed

Ozveny Ji.hlavy: Sila

Letný cyklus „Ozveny Ji.hlavy“ v Novej Cvernovke uzavrie dokumentárny portrét „Sila“, ktorý zachytáva podoby súčasnej maskulinity. Filmový publicista Kamil Fila testuje limity vlastného tela, pričom dosahuje neuveriteľné výsledky, no v osobnom živote bojuje s osamelosťou a neschopnosťou udržiavať zdravé partnerské vzťahy.

Ozveny Ji.hlavy prinášajú víťazné filmy a divácke highlighty z 25. ročníka najväčieho stredoeurópskeho a východoeurópskeho festivalu dokumentárnych filmov. Každý pondelok od 27. júna do 15. augusta v Parku de Palma v Novej Cvernovke. Open-air premietania budú spojené s debatami s režisérmi, režisérkami či expertmi a expertkami.

Sila / Martin Mareček / Česko 2021 / 92 min. – Ako by mala vyzerať mužská sila v 21. storočí? Kamil Fila je otec, filmový publicista, zástanca progresívnych hodnôt a rodovej rovnosti. Vo virtuálnom priestore vystupuje ako neúnavný diskutér a bojovník za spravodlivejšiu spoločnosť, v súkromí prežíva bolestné rozpory medzi presvedčením a konaním. Filmová fikcia a skutočný život sa vzájomne zrkadlia a Kamil hľadá svoje lepšie ja medzi kinosálou, posilňovňou a početnými milostnými vzťahmi. Ako sa stať lepšou verziou samého seba vo chvíli, kedy sa strácame vo vlastnom živote? Film Martina Marečka Sila zachytáva päť náročných rokov v živote Kamila Filu, počas ktorých čelí partnerským problémom, depresii aj hraničným fyzickým experimentom na vlastnom tele. Výsledkom je ničivo úprimná spoveď o vnútornom konflikte a kríze stredného veku, ale aj obecnejšia reflexia premien a podôb maskulinity nového milénia.