Get in touch with us

We will be happy to answer your telephone inquiries from 9:00 to 16:00 on weekdays.

You can also contact us by email at touristinfo@visitbratislava.com.

We will be happy to welcome you also in person at the Tourist Information Center during the opening hours:
Monday – Friday: 09:00 – 16:00
Saturday: 10:00 – 15:00
Sunday: closed

World Music Festival Bratislava 2022

„World Music Festival Bratislava“ je najväčším festivalom world music na Slovensku s medzinárodným významom a počas predošlých rokov si našiel množstvo priaznivcov na Slovensku i v zahraničí. Cieľom 7. ročníka je naďalej predstavovať to najlepšie zo slovenskej a medzinárodnej scény. Festival sa bude konať v termíne 18.–21. august 2022 na rôznych lokalitách v historickom centre Bratislavy. Program ponúka pestrú zmes hudby a interpretov z rôznych kútov sveta.

Po prvýkrát sa predstavia interpreti z Kapverdských ostrovov, skupina Tabanka s tanečnou hudbou funaná, ako aj vynikajúci gitarista Vieux Farka Touré, syn Aliho Farka Touré, ktorý zastupuje tzv. „desert blues“. Závan exotiky prinesie aj egyptské duo Tarek Abdallah a Adel Shams el Din, s nádhernou klasickou hudbou Egypta pre oud a perkusie s názvom „wasla“ a po prvýkrát vystúpi na Slovensku aj Ricardo Silva, hráč na portugalskú gitaru, ktorý mimo iných sprevádzal slávnu speváčku Fado Marizu v jej doprovodnej skupine, než sa vydal na sólovú dráhu. Argentínsku hudbu bude zastupovať Guanaco Trio.

Dôležitou súčasťou programu bude aj spoločný poľsko-slovensko-ukrajinský koncert interpetov Wernyhora (PL), Michala Smetanku (SK) a Volodymyra Voyta (UA), ktorý predstaví ako sú kultúrne aj historicky naše národy prepojené a zdieľajú množstvo spoločných tradícií a osudov.
Festival ako vždy dá priestor známym aj začínajúcim hudobníkom zo Slovenska. Predstaví sa Sisa Michalidesová, Ildikó Kali, Júlia Kozáková aj skupina Varkocs a najnovší projekt skupiny Alapastel spolu s vokálnou skupinou Neha!.

Okrem koncertov festival ponúkne aj medzinárodnú konferenciu so zahraničnými odborníkmi a workshop pre širokú verejnosť.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ako hlavný partner. Spoluorganizátorom je Bratislavské kultúrne a informačné stredisko, Bratislavská organizácia cestovného ruchu a mesto Bratislava. Podujatie je súčasťou Bratislavského kultúrneho leta.