Program KLHS 2018 júl / august
Júl – august 2018
Rozprávky pri dóme
04.07. | 17.30 Cirkus – kus: Príbehy, ktoré rozprával Mesiac
11.07. | 17:30 Divadlo ZkuFraVon: Pinocchio
18.07. | 17:30 Divadlo Piki: Elá Hop
25.7. | 17:30 Divadlo Hotel Mária: Guliver na cestách
01.08. | 17:30 Divadlo pod balkónom: Priadka a kráľ
08.08. | 17:30 Divadlo Piki:Rozkrávka
22.08. | 17:30 Teatro Neline: Postrach Samko!
29.08. | 17:30 Divadlo Portál: Pyšná princezná
Muzika Starého mosta
| 5., 12., 19., 26.7.| 18:00 – 21:00
| 2., 9., 16., 23., 30.8.| 18:00 – 21:00
Nový cyklus Kultúrneho leta! Štvrtkovú večernú prechádzku Starým mostom Vám v jednom z jeho výklenkov spríjemní príjemná hudobná produkcia, ktorú Vám sprostredkuje BJ Piggo od 18:00 do 21:00 hodiny.
Fontány ožívajú
Cieľom cyklu je hudobnou produkciou, výrazovým tancom a vizuálnou atraktivitou upútať pozornosť širokej verejnosti, vtiahnuť vybrané fontány do centra diania a upozorniť na historické pozadie a povesti spojené s týmito fontánami.
| 8.7. | 18:00 – 19:00 | fontána Žena s krčahom
Františkánske námestie
| 20.7. | 18:00 – 19:00 | Ganymedova fontána
Hviezdoslavove námestie
| 8.8. | 18:00 – 19:00 | Maximilianova fontána
Hlavné námestie
| 19.8. | 18:00 – 19:00 | Fontána s figúrou leva
Námestie SNP (pred starou tržnicou)
| 31.8. | 18:00 – 19:00 |Vtáčia fontána
roh ulíc Ventúrska a Panská
Trúbenie z veže
| 12.7 – 6.9. |
12.7. | 20:00 Skladby z tvorby Johanna Nepomuka Hummela
Balkón Primaciálneho paláca
26.7. | 20:00 Skladby z tvorby Pavla Zelenaya
Michalská veža
9.8. | 20:00 Skladby z tvorby Františka Krištofa Veselého
Balkón Primaciálneho paláca
23.8. | 20:00 Skladby z tvorby Johanna Nepomuka Hummela
Michalská veža
Účinkuje: Swing Society Orchestra – Brass quintet
Festival Music square
Strávte horúce letné večery na Hlavnom námestí v spoločnosti výnimočných hudobníkov z oblasti klasickej hudby, jazzu, folku, world music a iných žánrov.
4.7. | 20:00 Lektori letnej jazzovej dielne
18.7. | 20:00 Woodpack Brothers
31.7. | 20:00 Lucia Lužinská & Boris Čellár Quintessence
3.8. | 20:00 Pressburger Klezmer Band
9.8. | 20:00 Anna Hortová & friends
15.8. | 19:00 Slovak Tango
16.8. | 19:00 Peter Lipa
Festival Eurovea
V spolupráci s OC Eurovea
| 6.7 – 25.8. |
Námestie M. R. Štefánika v areáli OC Eurovea
Multižánrový festival plný koncertov, tanečných programov a cestovateľských prezentácií.
6.7. | 20:00 The Grand Buffet – Peter Lipa ml.
11.7. | 19:00 Peter Pecha and Puppet POV
13.7. | 18:00 100 rokov CZ/SK JAZZ
18.7. | 19:00 Jana Gavačová Trio
20.7. | 20:00 Vlado Vizár jazz quintet
21.7. | 18:00 Milujeme tanec – tanečná párty
25.7. | 19:00 Lady Jane
1.8. | 19:00 DJ Matthew Sax
3.8. | 20:00 King Shaolin
8.8. | 19:00 Ficture
10.8. | 20:00 Natália Hatalová a hostia
18.8. | 19:00 Fats Jazz Band
19.8. | 14:00 Cigánsky bašavel
22.8. | 19:00 Gonsofus
24.8. | 20:00 Creedence revival band
25.8. | 18:00 Disko Jarka
Balans joga – august
V spolupráci s časopisom Balans
| 3.7., 10.7., 17.7., 24.7. 31.7 | 7:30 |
| 7.7., 14.7., 21.7., 28.7. | 7:30 |
Cestovateľské kino
11.7. | 20:30 Island v lete, Island v zime
18.7. | 20:30 Divoká Južná Afrika
25.7. | 20:30 Čína – mnoho tvárí čínskeho draka
1.8. | 20:30 Írsko – smaragdový ostrov
8.8. | 20:30 Irán – za vôňou Perzie
22.8. | 20:30 Uzbekistan – perla Hodvábnej cesty
Letné shakespearovské slávnosti – 18.ročník
V spolupráci s JAY production
| 4. – 26.7. |
Bratislavský hrad
Festival je najstaršou a najväčšou divadelnou prehliadkou pod šírym nebom v Európe, zameraným na uvádzanie diel Williama Shakespeara.
- Hamlet
| 5. – 8.7. | 20:30 |
Vstupenky: VIP: 33 €, I. zóna: 22 €, II. zóna: 11 €
- Veselé paničky Windsdorské
| 10. – 11.7.| 20:30 |
Vstupenky: VIP: 40 €, I. zóna: 25 €, II. zóna: 15 €
- Komédia omylov
| 13. – 26.7. | 20:30 |
Vstupenky: VIP: 33 €, I. zóna: 22 €, II. zóna: 11 €
- Rozprávky so Shakespearom
8.7. | 16:00 Cisárove nové šaty
15.7. | 16:00 Odvážny zajko
22.7. | 16:00 Červená čiapočka
Medzinárodný mládežnícky hudobný festival – 10. ročník/ I. časť & Slovakia folk
V spolupráci s Bratislava Music Agency
| 5. – 8.7.2018 |
- Medzinárodný festival pre detské a mládežnícke spevácke zbory a orchestre.
| 5. 7. | 18:00 | Koncert orchestrov
Hviezdoslavovo námestie
| 19.00 | Otvárací koncert festivalu
Dóm sv. Martina
| 6. 7. |
| 9:00 | Súťažná časť festivalu – zbory a komorné orchestre
Zrkadlová sieň
| 18:30 | Súťažné vystúpenie tanečného súboru – Imago Tijl, Belgicko
Hlavné námestie
| 19:00 | Festivalový koncert orchestrov
Účinkujú: Youth chamber orchestra „Youth of Odessa“ /UA/, Jeugdharmonie Kunst & Vreugd /BE/, Gárdonyi Zoltán Youth Chamber Orchestra /HU/, Hudson High School Chamber Orchestra /US/
Hlavné námestie
| 7. 7. |
| 10:30 | Súťažná časť festivalu – orchestre
Veľké štúdio Slovenského rozhlasu
| 15:00 | Festivalový koncert
Hudobná sieň Klarisky
| 16:30 | Festivalový koncert
Hudobná sieň Klarisky
| 18:00 | Festivalový koncert
Hviezdoslavovo námestie
| 19:00 | Vyhlásenie výsledkov súťaže
Hviezdoslavovo námestie
Medzinárodný mládežnícky hudobný festival – 10. ročník/ II. časť & Bratislava Cantat
V spolupráci s Bratislava Music Agency
| 23. – 26.7.2018 |
- 7. | 17.30 Koncert orchestrov
Hviezdoslavovo námestie
|19.00 | Otvárací koncert festivalu
Dóm sv. Martina
| 24.7. |
| 9:30 | Súťažná časť festivalu – zbory a komorné orchestre
Zrkadlová sieň Primaciálneho paláca
| 15:00 | Koncert orchestrov
| 25.7. |
| 10:30 | Súťaž orchestrov
Veľké štúdio Slovenského rozhlasu
| 17:00 | Koncert speváckych zborov a orchestrov
Hudobná sieň Klarisky
| 18:00 | Koncert speváckych zborov a orchestrov
Hviezdoslavovo námestie
| 19:30 | Vyhlásenie výsledkov súťaže
Hviezdoslavovo námestie
Katedrálny organový festival – 9. ročník
V spolupráci s Tribus Musicae a Bratislavskou arcidiecézou
pod záštitou Bratislavského arcibiskupa metropolitu Mons. Stanislava Zvolenského
Organový festival, na ktorom pravidelne participujú špičkoví svetoví organisti.
| 26. 7 – 6. 9. |
Dóm sv. Martina
- Johannes Skudlik/DE
- 7. | 19.30
- Goran Končar, husle / HR
- Edmund Andler – Borič, organ/HR
2.8. | 19:30
- Helmut Hauskeller, panova flauta / DE
- Stanislava Šurin, organ / SK
- 8. | 19.30
- Kamil Mikulčík, recitácia / SK
- David di Fiore, organ / USA
16.8. | 19.30
- Jaroslav Pehal, spev / SK
- Mário Sedlár, organ / SK
23.8. | 19.30
- Donato Cuzzato | IT
30.8. |19.30
Vstupenky: sieť Ticketportal: 8 €, ZŤP: €
Hummel festival
Pri príležitosti 240. výročia narodenia bratislavského rodáka Johanna Nepomuka Hummela
Podujatie sa koná pod záštitou primátora Bratislavy Iva Nesrovnala
- Otvárací koncert festivalu
11.8. | 18:00
Zrkadlová sieň Primaciálneho paláca
Účinkujú: Cappella Istropolitana – komorný orchester mesta Bratislavy, Kristína Gyopos – klavír, Róbert Mareček – husle, Sophie-Magdalena Reuter – spev /Nemecko/
- Open – air koncert
12.8. | 18:00
Hlavné námestie
Účinkujú: Cappella Istropolitana – komorný orchester mesta Bratislavy,
Sophie-Magdalena Reuter – spev /Nemecko/, Stanislav Masaryk – trúbka
- Balet – hudba – prednáška
18.8. | 17:00
Účinkujú: Tanečné zoskupenie ZUŠ J. Albrechta – tanec, Zuzana Godárová – prednáška
150 rokov Múzea mesta Bratislavy
- Hovory zo Starej radnice
150 rokov pamätáme na budúcnosť – programy ku 150. výročiu založenia Múzea mesta Bratislavy
Nádvorie Starej radnice (v prípade nepriaznivého počasia Faustova sieň)
Umenie a kultúra v medzivojnovej Bratislave (obdobie prvej ČSR)
11.7. | 18:00
Urbanizmus mesta Bratislavy
- 7. | 18:00
Viacjazyčná Bratislava
22. 8. | 18:00
- Rytieri na Devíne
V spolupráci s Múzeom mesta Bratislavy a Tovarišstvom starých bojových umení a remesiel
Hrad Devín
7.7. | 10.00 – 18.00
Téma: obdobie renesancie
4.8. | 10.00 – 18.00
Téma: obdobie stredoveku
- Medzinárodná Bratislava
V spolupráci s ambasádami a kultúrnymi centrami jednotlivých krajín na Slovensku
| 7.7. – 12.9. |
Japonský deň 2018
7.7. | 14:00 – 18:00
- Nádvorie Starej radnice
14:00 Čajový obrad
14:45 Špeciality japonskej kuchyne
15:30 Ikebana
16:15 Workshop – japonské frašky kjógen
17:15 Kitsuke
- Hlavné námestie
17:30 – 22:00
17:30 Kagamiwari – slávnostné otvorenie festivalu
17:50 Koncert japonských piesní
18:15 Ukážky japonských bojových umení karate, aikido, kendo
19:45 Predstavenie klasického japonského tanca “kamigatamai”
20:45 Japonské frašky kjógen: Kaki jamabuši – Horský askéta zlodejom tomelov a Bóšibari – pripútaný k tyči
Francúzsky deň
13.7. | 17.00
Hlavné námestie/Nádvorie Primaciálneho paláca
Landless – Írsko
v spolupráci s Írskym veľvyslanectvom
15.7. | 20:00
Hlavné námestie
Northamptonshire youth orchestra and choir
v spolupráci s Ars Ante Portas
| 25.7. | 19:00
Malá koncertná sála SRO
Ázijský víkend
V spolupráci s veľvyslanectvami jednotlivých krajín
27.7. | 16:00
Hlavné námestie
Kultúra, umenie a kulinárske špeciality krajín Čína, India, Indonézia, Japonsko, Južná Kórea a Vietnam
Coille – Írsko
v spolupráci s Írskym veľvyslanectvom
2.8. | 20:00
Hlavné námestie
Heeresmusikkorps Koblenz – Nemecko
V spolupráci s Veľvyslanectvom Nemecka na Slovensku
| 13.8. |
Hlavné námestie
Koncert vojenskej hudby
National youth orchestra of Northern Ireland
v spolupráci s Ars Ante Portas
22.8. | 20:00
Veľká koncertná sála SRO
Súbor národných a regionálnych tancov „Żędowianie“ z Poľska
23.8. | 16:00
Hlavné námestie
Touch´n go/ USA
V spolupráci s Veľvyslanectvom USA na Slovensku
28.8. | 19:00
Hlavné námestie
- Mestské divadlo na trhu
V spolupráci s o.z. Stará tržnica
Divadelné predstavenia pre deti v Starej tržnici vždy od 11.00 – 12.00 hod.
7.7. Divadlo Spozavoza – Ivan a mačky
14.7. Teatro Neline – O lúke, motýľovi a kvetinovej víle
21.7. Divadlo KaSia – O slniečkovej a dažďovej víle
28.7. Divadlo MaKiLe – Lienka Kikilienka a zakliaty letný kvet
4.8. Divadlo pod Hríbikom – Červená karkuľka
11.8. Divadlo KaSia – Pirátska školička
18.8. Divadlo na hojdačke – Strašiak Tomáš
25.8. Divadlo Dunajka – Spevoloď
- Kultúrne leto v Letnej čitárni U červeného raka
V spolupráci s Mestskou knižnicou v Bratislave
Jana Hubinská spieva šansóny
2.7. | 18:00
Peter Krištúfek: Lady Xanax, pán Snehulienka a ja
3.7. | 18:00
Nina Rosa. Koncert
4.7. | 18:00
Literárny kvíz s Dadom Nagyom
12.7. | 18:00
Martin Jurík: 2084 (Svet sa prebúdza do pochmúrnej každodennosti)
21.8. | 18:00
24.8. | 18:00
Polajka. Koncert
<Bratislava-inline>
V spolupráci s <bratislava-inline>
| 13.7., 27.7., 10.08., 24.08 |
- Dni majstrov ÚĽUV
Spolupráca s ÚĽUV
| 25.8. – 26.8. | Ulice a námestia Starého mesta
Tradičné remeslá a domáce výroby vám majstri predstavia cez priame ukážky a na chvíľku vás prenesú do bohatej minulosti slovenských remesiel.
Dni majstrov ÚĽUV
25.8. | 19:00
Mestské divadlo P.O. Hviezdoslava
Slávnostný galaprogram spojený s odovzdávaním titulu Majster ľudovej umeleckej výroby za rok 2018.