☎ Zavolajte nášmu Turistickému informačnému centru: +421 2 5441 9410 (miestna sadzba)

Kontaktujte nás

Radi Vám poskytneme praktické informácie o meste a jeho okolí. Či už sa potrebujete len zorientovať alebo poradiť ako čo najlepšie stráviť Váš čas v meste, náš ochotný a skúsený personál Vám rád pomôže.

Sme tu pre Vás 5 dní v týždni: pondelok – piatok 9:00 – 16:30

  • +421 2 5441 9410 (miestna sadzba)
  • touristinfo@visitbratislava.com

Alebo nás navštívte 7 dní v týždni v jednom z našich Turistických informačných centier

Program KLHS 2018 júl / august

Júl – august 2018

Rozprávky pri dóme

04.07.  | 17.30 Cirkus – kus: Príbehy, ktoré rozprával Mesiac

11.07. | 17:30 Divadlo ZkuFraVon: Pinocchio

18.07.  | 17:30  Divadlo Piki: Elá Hop

25.7.    | 17:30 Divadlo Hotel Mária: Guliver na cestách

 

01.08.  | 17:30 Divadlo pod balkónom: Priadka a kráľ

08.08.  | 17:30  Divadlo Piki:Rozkrávka

22.08.  | 17:30 Teatro Neline: Postrach Samko!

29.08.  | 17:30 Divadlo Portál: Pyšná princezná

Muzika Starého mosta

| 5., 12., 19., 26.7.| 18:00 – 21:00

| 2., 9., 16., 23., 30.8.| 18:00 – 21:00

 Nový cyklus Kultúrneho leta! Štvrtkovú večernú prechádzku Starým mostom Vám v jednom z jeho výklenkov spríjemní príjemná hudobná produkcia, ktorú Vám sprostredkuje BJ Piggo od 18:00  do 21:00 hodiny.

Fontány ožívajú

Cieľom cyklu je hudobnou produkciou, výrazovým tancom a vizuálnou atraktivitou upútať pozornosť širokej verejnosti, vtiahnuť vybrané fontány do centra diania a upozorniť na historické pozadie a povesti spojené s týmito fontánami.

| 8.7.  |  18:00 – 19:00 | fontána Žena s krčahom

Františkánske námestie

| 20.7. | 18:00 – 19:00 | Ganymedova fontána

Hviezdoslavove námestie

| 8.8.   | 18:00 – 19:00 | Maximilianova fontána

 Hlavné námestie

| 19.8.  | 18:00 – 19:00 | Fontána s figúrou leva

 Námestie SNP (pred starou tržnicou)

| 31.8.  | 18:00 – 19:00 |Vtáčia fontána

roh ulíc Ventúrska a Panská

Trúbenie z veže

| 12.7 – 6.9. |

 12.7. |  20:00 Skladby z tvorby Johanna Nepomuka Hummela

Balkón Primaciálneho paláca

26.7. | 20:00 Skladby z tvorby Pavla Zelenaya

Michalská veža

9.8.  | 20:00 Skladby z tvorby Františka Krištofa Veselého

Balkón Primaciálneho paláca

23.8. | 20:00 Skladby z tvorby Johanna Nepomuka Hummela

Michalská veža

Účinkuje: Swing Society Orchestra – Brass quintet

Festival Music square

Strávte horúce letné večery na Hlavnom námestí v spoločnosti výnimočných hudobníkov z oblasti  klasickej hudby, jazzu, folku, world music a iných žánrov.

4.7.   | 20:00 Lektori letnej jazzovej dielne

18.7. |  20:00  Woodpack Brothers

31.7. |  20:00   Lucia Lužinská & Boris Čellár Quintessence

3.8.   | 20:00 Pressburger Klezmer Band

9.8.   | 20:00 Anna Hortová & friends

15.8. | 19:00 Slovak Tango

16.8. | 19:00 Peter Lipa

Festival Eurovea

V spolupráci s OC Eurovea

| 6.7 – 25.8. |

Námestie M. R. Štefánika v areáli OC Eurovea

Multižánrový festival plný koncertov, tanečných programov a cestovateľských prezentácií.

6.7.   | 20:00 The Grand Buffet – Peter Lipa ml.

11.7. | 19:00 Peter Pecha and Puppet POV

13.7. | 18:00 100 rokov CZ/SK JAZZ

18.7. | 19:00 Jana Gavačová Trio

20.7. | 20:00 Vlado Vizár jazz quintet

21.7. | 18:00 Milujeme tanec – tanečná párty

25.7. | 19:00 Lady Jane

1.8.   | 19:00  DJ Matthew Sax

3.8.   | 20:00  King Shaolin

8.8.   |  19:00 Ficture

10.8. | 20:00  Natália Hatalová a hostia

18.8. | 19:00  Fats Jazz Band

19.8. | 14:00  Cigánsky bašavel       

22.8. | 19:00  Gonsofus

24.8. | 20:00  Creedence revival band

25.8. | 18:00  Disko Jarka

Balans joga – august

V spolupráci s časopisom Balans

| 3.7., 10.7., 17.7., 24.7. 31.7 | 7:30 |

| 7.7., 14.7., 21.7., 28.7. | 7:30 |

Cestovateľské kino

11.7. | 20:30 Island v lete, Island v zime

18.7. | 20:30 Divoká Južná Afrika

25.7. | 20:30 Čína – mnoho tvárí čínskeho draka

1.8.   | 20:30 Írsko – smaragdový ostrov

8.8.   | 20:30 Irán – za vôňou Perzie

22.8. | 20:30 Uzbekistan – perla Hodvábnej cesty

Letné shakespearovské slávnosti – 18.ročník

V spolupráci s JAY production

| 4. – 26.7. |

Bratislavský hrad

 Festival je najstaršou a najväčšou divadelnou prehliadkou pod šírym nebom v Európe, zameraným na uvádzanie diel Williama Shakespeara.

  •  Hamlet

| 5. – 8.7. | 20:30 |

Vstupenky: VIP: 33 €, I. zóna: 22 €, II. zóna: 11 €

  •  Veselé paničky Windsdorské

| 10. – 11.7.| 20:30 |

Vstupenky: VIP: 40 €, I. zóna: 25 €, II. zóna: 15 €

  • Komédia omylov

| 13. – 26.7. | 20:30 |

Vstupenky: VIP: 33 €, I. zóna: 22 €, II. zóna: 11 €

  • Rozprávky so Shakespearom

8.7.   | 16:00 Cisárove nové šaty

15.7.  | 16:00 Odvážny zajko

22.7.  | 16:00 Červená čiapočka

Medzinárodný mládežnícky hudobný festival – 10. ročník/ I. časť & Slovakia folk

V spolupráci s Bratislava Music Agency

| 5. – 8.7.2018 |

  • Medzinárodný festival pre detské a mládežnícke spevácke zbory a orchestre.

| 5. 7. | 18:00 | Koncert orchestrov

                                   Hviezdoslavovo námestie

| 19.00 |           Otvárací koncert festivalu

                                   Dóm sv. Martina

| 6. 7. |

| 9:00 |             Súťažná časť festivalu – zbory a komorné orchestre

Zrkadlová sieň

| 18:30 |          Súťažné vystúpenie tanečného súboru – Imago Tijl, Belgicko

Hlavné námestie

| 19:00 |          Festivalový koncert orchestrov

                                   Účinkujú: Youth chamber orchestra „Youth of Odessa“ /UA/,                                         Jeugdharmonie Kunst & Vreugd /BE/, Gárdonyi Zoltán Youth Chamber                         Orchestra /HU/, Hudson High School Chamber Orchestra /US/

Hlavné námestie

| 7. 7. |

| 10:30 |                       Súťažná časť festivalu – orchestre

Veľké štúdio Slovenského rozhlasu

| 15:00 |                       Festivalový koncert

                                    Hudobná sieň Klarisky

| 16:30 |                       Festivalový koncert

                                    Hudobná sieň Klarisky

| 18:00 |                       Festivalový koncert

                                   Hviezdoslavovo námestie

| 19:00 |                       Vyhlásenie výsledkov súťaže

                                   Hviezdoslavovo námestie

Medzinárodný mládežnícky hudobný festival – 10. ročník/ II. časť & Bratislava Cantat

V spolupráci s Bratislava Music Agency 

| 23. – 26.7.2018 |

  1. 7. | 17.30 Koncert orchestrov

                                   Hviezdoslavovo námestie

|19.00  |            Otvárací koncert festivalu

                                   Dóm sv. Martina

| 24.7. |

| 9:30 | Súťažná časť festivalu – zbory a komorné orchestre

                                   Zrkadlová sieň Primaciálneho paláca

| 15:00 |                       Koncert orchestrov                                   

| 25.7. |

| 10:30 |           Súťaž orchestrov

Veľké štúdio Slovenského rozhlasu

| 17:00 |                       Koncert speváckych zborov a orchestrov

                                   Hudobná sieň Klarisky

| 18:00 |                       Koncert speváckych zborov a orchestrov

                                   Hviezdoslavovo námestie

| 19:30 |                       Vyhlásenie výsledkov súťaže

                                   Hviezdoslavovo námestie

Katedrálny organový festival – 9. ročník

V spolupráci s  Tribus Musicae a Bratislavskou arcidiecézou

pod záštitou Bratislavského arcibiskupa metropolitu Mons. Stanislava Zvolenského

 Organový festival, na ktorom pravidelne participujú špičkoví svetoví organisti.

 | 26. 7  – 6. 9. |

Dóm sv. Martina

  • Johannes Skudlik/DE
  1. 7. | 19.30
  • Goran Končar, husle / HR
  • Edmund Andler – Borič, organ/HR

2.8. | 19:30

  • Helmut Hauskeller, panova flauta / DE
  • Stanislava Šurin, organ / SK
  1. 8. | 19.30
  • Kamil Mikulčík, recitácia / SK
  • David di Fiore, organ  / USA

16.8. | 19.30

  • Jaroslav Pehal, spev / SK
  • Mário Sedlár, organ / SK

23.8. | 19.30

  • Donato Cuzzato | IT

30.8. |19.30

Vstupenky:  sieť Ticketportal: 8 €, ZŤP: €

Hummel festival

Pri príležitosti 240. výročia narodenia bratislavského rodáka Johanna Nepomuka Hummela

Podujatie sa koná pod záštitou primátora Bratislavy Iva Nesrovnala

  • Otvárací koncert festivalu

11.8. |  18:00

Zrkadlová sieň Primaciálneho paláca

Účinkujú: Cappella Istropolitana – komorný orchester mesta Bratislavy, Kristína Gyopos – klavír, Róbert Mareček – husle, Sophie-Magdalena Reuter – spev /Nemecko/

  • Open – air koncert

12.8. |  18:00

Hlavné námestie

Účinkujú: Cappella Istropolitana – komorný orchester mesta Bratislavy,

Sophie-Magdalena Reuter – spev /Nemecko/, Stanislav Masaryk – trúbka

  • Balet – hudba – prednáška

18.8. |  17:00

Účinkujú: Tanečné zoskupenie ZUŠ J. Albrechta – tanec, Zuzana Godárová – prednáška

150 rokov Múzea mesta Bratislavy

  • Hovory zo Starej radnice

150 rokov pamätáme na budúcnosť – programy ku 150. výročiu založenia  Múzea mesta Bratislavy

Nádvorie Starej radnice (v prípade nepriaznivého počasia Faustova sieň)

Umenie a kultúra v medzivojnovej Bratislave (obdobie prvej ČSR)

11.7. | 18:00

Urbanizmus mesta Bratislavy                    

  1. 7. | 18:00

Viacjazyčná Bratislava

22. 8. | 18:00

  • Rytieri na Devíne

V spolupráci s Múzeom mesta Bratislavy a Tovarišstvom starých bojových umení a remesiel

Hrad Devín

 7.7. | 10.00 – 18.00

Téma: obdobie renesancie

4.8. | 10.00 – 18.00

Téma: obdobie stredoveku

  • Medzinárodná Bratislava

V spolupráci s ambasádami a  kultúrnymi centrami jednotlivých krajín na Slovensku

| 7.7. – 12.9. |

Japonský deň 2018                         

7.7. | 14:00 – 18:00

  • Nádvorie Starej radnice

14:00   Čajový obrad

14:45   Špeciality japonskej kuchyne

15:30   Ikebana

16:15   Workshop – japonské frašky kjógen

17:15   Kitsuke

  • Hlavné námestie

17:30 – 22:00

17:30   Kagamiwari – slávnostné otvorenie festivalu

17:50   Koncert japonských piesní

18:15   Ukážky japonských bojových umení karate, aikido, kendo

19:45  Predstavenie klasického japonského tanca “kamigatamai”

20:45   Japonské frašky kjógen: Kaki jamabuši – Horský askéta zlodejom tomelov a Bóšibari – pripútaný k tyči

Francúzsky deň

13.7. | 17.00

Hlavné námestie/Nádvorie Primaciálneho paláca

Landless – Írsko

v spolupráci s Írskym veľvyslanectvom

15.7. | 20:00

Hlavné námestie                                  

Northamptonshire youth orchestra and choir

v spolupráci s Ars Ante Portas

| 25.7. | 19:00

Malá koncertná sála SRO

Ázijský víkend

V spolupráci s veľvyslanectvami jednotlivých krajín

27.7. | 16:00

Hlavné námestie

Kultúra, umenie a kulinárske špeciality krajín Čína, India, Indonézia, Japonsko, Južná Kórea a Vietnam

Coille – Írsko            

v spolupráci s Írskym veľvyslanectvom

2.8. | 20:00

Hlavné námestie                                  

Heeresmusikkorps Koblenz – Nemecko

V spolupráci s Veľvyslanectvom Nemecka na Slovensku

| 13.8. |

Hlavné námestie

Koncert vojenskej hudby

National youth orchestra of Northern Ireland         

v spolupráci s Ars Ante Portas

22.8. | 20:00

Veľká koncertná sála SRO

Súbor národných a regionálnych tancov „Żędowianie“ z Poľska                   

23.8. | 16:00

Hlavné námestie

Touch´n go/ USA

V spolupráci s Veľvyslanectvom USA na Slovensku

28.8. | 19:00               

Hlavné námestie                                      

  • Mestské divadlo na trhu

V spolupráci s o.z. Stará tržnica

Divadelné predstavenia pre deti v Starej tržnici vždy od 11.00 – 12.00 hod.

7.7.             Divadlo Spozavoza – Ivan a mačky

14.7.           Teatro Neline – O lúke, motýľovi a kvetinovej víle

21.7.           Divadlo KaSia – O slniečkovej a dažďovej víle

28.7.           Divadlo MaKiLe – Lienka Kikilienka a zakliaty letný kvet

4.8.             Divadlo pod Hríbikom – Červená karkuľka

11.8.           Divadlo KaSia – Pirátska školička

18.8.           Divadlo na hojdačke – Strašiak Tomáš

25.8.           Divadlo Dunajka – Spevoloď

  • Kultúrne leto v Letnej čitárni U červeného raka 

V spolupráci s Mestskou knižnicou v Bratislave

Jana Hubinská spieva šansóny

2.7. | 18:00
Peter Krištúfek: Lady Xanax, pán Snehulienka a ja

3.7. | 18:00
Nina Rosa. Koncert

4.7. | 18:00

Literárny kvíz s Dadom Nagyom

12.7. | 18:00

Martin Jurík: 2084 (Svet sa prebúdza do pochmúrnej každodennosti)

21.8. | 18:00
24.8. | 18:00
Polajka. Koncert

<Bratislava-inline>

V spolupráci s <bratislava-inline>

| 13.7., 27.7., 10.08., 24.08 |

  •  Dni majstrov ÚĽUV

Spolupráca s ÚĽUV

| 25.8. – 26.8. | Ulice a námestia Starého mesta

Tradičné remeslá a domáce výroby vám majstri predstavia cez priame ukážky a na chvíľku vás prenesú do bohatej minulosti slovenských remesiel.

Dni majstrov ÚĽUV

25.8.  | 19:00

Mestské divadlo P.O. Hviezdoslava

Slávnostný galaprogram spojený s odovzdávaním titulu Majster ľudovej umeleckej výroby za rok 2018.

Bratislava Card

Táto stránka používa súbory cookies. Pokračovaním prehliadania tejto stránky vyjadrujete súhlas s ich využívaním. Informácie o využívaní súborov cookies.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close