Kontaktujte nás

Vaše telefonické dopyty radi zodpovieme počas pracovných dní v čase od 9:00 do 16:00.

Môžete nás tiež kontaktovať e-mailom na adrese touristinfo@visitbratislava.com.

 

Infolinku s prepisom nájdete na tomto linku

Весняні свята в Братиславі

На Великдень зовсім не обов’язково їхати в сільську місцевість, приємними моментами дозвілля так само можна насолодитися в місті

Великдень — найбільше християнське свято, і в Словаччині він також знаменує початок справжньої весни. Він є символом життя, сили і родючості, які здавна асоціювалися з приходом тепла, з відродженням, відновленням.

Однак для християн Великдень — це перш за все духовне свято. Йому передує 40-денний піст, який починається на другий день після Масляної (у Словаччині Масляну святкують з 27 лютого по 1 березня). В цей час християни не повинні веселитися, вони відмовляються від алкоголю, уникають м’яса. Період посту закінчується Великодніми святами з веселими звичаями та застіллями, коли столи угинаються від традиційних смаколиків.

Особливо у жінок та дівчат голова йде обертом від слів «шибачка» або «оббивачка». Раніше у Братиславі для шибачки в’язали шибаки з вербових гілок, іноді завдовжки до двох метрів. Традиційну шибачку все ще можна побачити, наприклад, у Вайнорах. Там навіть можна зустріти місцевих жителів, одягнених у національні костюми. У селах навколо Братислави молоді хлопці зазвичай поливали дівчат водою, а ті давали хлопцям винагороду — фарбовані яйця, або гроші. Вважалося, що після обливання дівчатка будуть здоровими та красивими до наступного Великодня.

Такі страви як яйця, копчена шинка, картопляний салат та копчене м’ясо, вже стали класикою не тільки для Братислави, а й для всієї Словаччини. Однак у старому Прессбурзі запікали баранину або козлятину, робили сосиски, копчену шинку з хріном, а на десерт подавали солодкий пиріг у формі ягняти, штрудель або братиславські булочки.

Які звичаї та символи збереглися до сьогодні? Зв’яжіть корбач, пофарбуйте яйця, та не забудьте зробити Великодні прикраси у вигляді ягнят і великоднє деревце, прикрашене писанками, яке словаки називають «золотий дощ». Завершіть Великдень чудовим застіллям з копченим м’ясом, приправленими майонезом салатами і десертом з бісквітного тіста у вигляді баранця.

Після таких ситних наїдків неодмінно треба порухатися. Та і перші теплі дні самі по собі ваблять насолодитися свіжим повітрям, зарядитися новою енергією. Скористайтесь популярними маршрутами Братислави: вирушайте на велосипедну прогулянку, наприклад, уздовж Братиславської дамби або до лугів у Біскупіцях. У місті пропонують велосипедні тури, де можна познайомитися з історією Братислави, як для початківців, так і для більш досвідчених туристів. Уздовж Дунаю проходять кілька велосипедних маршрутів, які з’єднують Братиславу з сусідніми Австрією, Угорщиною та Чехією і часто використовуються не тільки для поїздок велосипедом, а і для катання на роликах.

Бадьорості додасть і прогулянку лісовими стежками Братиславського лісопарку, а для сміливих радимо похід на пагорб Камзік із продовженням по більш складних трасах Рогатка і Водій. Якщо ви взяли з собою велосипед, то зможете піднятися з ним на крісельному підйомнику, який проходить від станції «Залізна студенка» до вершини Камзіка. На пагорбі біля входу у парк знаходиться телевізійна вежа, з якої відкривається гарний вид на всю навколишню місцевість. Ця панорама викликає справжній захват.

Великдень, мабуть, найкращий час для того, щоб вирушити на «Братиславську голгофу». На пагорбі над вулицею Празька ви відкриєте для себе, ймовірно, найтихіше місце у Братиславі. У цих краях колись люди ховалися від чуми. Про те, що ця Голгофа була однією з перших в Угорщині, сьогодні нагадують в картинки, прикріплені на деревах місцевої церкви. А з колишнього військового спостережного пункту, розташованого поблизу хрестів, відкривається прекрасний вид на місто. Під голгофою, поруч з церквою Богоматері Марї Снігової, знаходиться чарівна печера Лурд, яку заснувала в колишній каменоломні місцева графиня після відвідин м. Лурд в кінці ХІХ століття.

Під час великодніх свят багато людей вирішують поїхати на природу. На пагорбах, що оточують місто, можна знайти місця, які ідеально підходять для приємних прогулянок і відпочинку на незайманій природі. Вони сподобаються не тільки любителям бігу або піших прогулянок. Ви неодмінно відчуєте себе бадьоріше, напившись збагаченої залізом води із популярного «залізного» колодязя та погулявши лугом партизанів. Поблизу розташовано безліч дитячих майданчиків або альтанок, ви зможете пограти в футбол, покататися на човні по озеру або наловити риби. Найпопулярніший спортивний і розважальний центр Братислави також ідеально підходить для відпочинку з пікніком.

Любителі рослин можуть відвідати ботанічний сад університету імені Коменського, який зазвичай відкривається для відвідувачів із 1 квітня. Там можна побачити місцеві та екзотичні рослини, спокійно прогулятися, хоч на мить забути про міську метушню. Розташована неподалік Карловеска затока, з якої відправляється пароплав «Марк Твен», — іще одне прекрасне і затишне місце для відпочинку, але сезон судноплавства зазвичай починається тільки в травні.

Братиславська весна, безумовно, відчувається і в міських парках. В Старому місті розташовані Медичний і Президентський сади, щороку там проводиться багато цікавих заходів. Можливо, і цей рік не стане винятком. Візьміть ковдру, що-небудь попоїсти, та вирушайте до саду Янка Краля. Тут можна відпочити на траві або зайнятися спортом, і не забудьте прогулятися по набережній, з якої відкривається вид на центр міста.

Іще один зелений оазис — Гірський парк. Він служить містянам вже протягом 150 років. Там можна насолодитися тишею лісу і майже незайманою природою всього за кілька хвилин пішки від центру міста. У парку розташований старовинний гірський будинок, поряд з яким можна подивитися на тварин, відвідати творчий та ігровий майданчики і посидіти в кафе. Неподалік Словацька національна галерея відкрила виставку на природі.

В околицях Братислави є кілька менш популярних місць, де можна опинитеся на одинці з собою. Якщо вас приваблює така перспектива, то обирайте подорож до руїн замку Білий Камінь над виноробним містечком Святий Юр, в чарівну Ярівську бажантницю або в Малий Славін.

А якою була б весна без ринків, які щодня відкриваються у кількох районах міста? Там можна можете придбати свіжі домашні продукти, а також інші товари безпосередньо від виробників. Великий базар працює на Старому ринку, а також, безумовно, варто відвідати вже знаменитий класичний ринок Мілетічка, який здивує своїм автентичним шармом та безліччю кіосків зі свіжими овочами та фруктами. Схожу атмосферу також можна знайти на невеликому ринку Жилінська. Ті хто втомилися від святкових наїдків і хоче відпочити від них, вирушають на вулиці Братислави, щоб скуштувати вуличної їжі.

Столицю Словаччини можна оглянути за 72-години. Плануйте мандрівку, черпайте натхнення і відкривайте для себе цікаві місця. Обирайте те, що до вподоби і насолоджуйтеся Братиславою на власний смак.