Get in touch with us

We will be happy to answer your telephone inquiries from 9:00 to 16:00 on weekdays.

You can also contact us by email at touristinfo@visitbratislava.com.

We will be happy to welcome you also in person at the Tourist Information Center during the opening hours:
Monday – Friday: 09:00 – 16:00
Saturday: 10:00 – 15:00
Sunday: closed

Najväčší veľtrh cestovného ruchu v Rakúsku bude aj o Bratislave

Najnovšie trendy v trávení dovolenky odhalí v dňoch 14. – 17. januára veľtrh cestovného ruchu FERIEN-MESSE 2016. Medzi viac ako 750 vystavovateľmi z vyše 70 krajín sveta nebude chýbať ani expozícia oblastnej organizácie cestovného ruchu Bratislava Tourist Board (BTB) s prezentáciou hlavného mesta Slovenska. Veľtrhu sa pri otvorení zúčastní aj primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Podľa posledných štatistík za tri štvrtiny roka 2015 návštevnosť Rakúšanov v Bratislave stúpla oproti rovnakému obdobiu predchádzajúceho roka o 28,08 % a počet prenocovaní narástol o 26,86 %. Aj tieto čísla potvrdzujú, že sa musíme neustále snažiť našu ponuku skvalitňovať, a že prezentácia Bratislavy na tomto veľtrhu je mimoriadne dôležitá,“ povedala predsedníčka predstavenstva Bratislava Tourist Board Alžbeta Melicharová.

Prezentačný priestor na veľtrhu zdieľa BTB s krajskou organizáciou cestovného ruchu Bratislava Region Tourism, ktorej cieľom je prezentácia krás regiónu okolo hlavného mesta. Na spoločnom stánku svoju ponuku predstaví aj Európske múzeum moderného umenia Danubiana, zážitková cestovná agentúra Flora Tour, Divoká Voda ako unikátny areál vodných športov, Tour4U s legendárnym autíčkom Prešporáčikom a eventová agentúra Be Cool, ktorá zabaví interaktívnou prezentáciou plnou zaujímavých súťaží. Návštevníkov bude k expozícii Bratislavy lákať pestrý sprievodný program v podobe ukážky obradu korunovácií v Bratislave, ochutnávky vín, vystúpení harfistu Michala Matejčíka, ktorý účinkoval na turné so skupinou Depeche Mode, a hudobnej produkcie skupín Funny Fellows, Saxophone Syncopators, ako aj Preßburger klezmer Band.
Medzinárodný veľtrh Ferien-Messe 2016 vo Viedni je vedúcim podujatím v oblasti ponuky dovoleniek a cestovania v Rakúsku. V tomto roku pokračuje už svojím 41. ročníkom a v priebehu 4 dní poskytne priestor na stretnutia viac než sto tisíc spotrebiteľom a tisícom odborníkov z oblasti cestovného ruchu.

Bratislava Tourist Board je profesionálna organizácia destinačného manažmentu, ktorá podporuje a vytvára podmienky na rozvoj cestovného ruchu na území hlavného mesta Bratislavy. Vytvára a realizuje marketing a propagáciu cestovného ruchu pre svojich vyše 90 členov doma a v zahraničí.

 

pozvánka SK 1

2 1