Get in touch with us

We will be happy to answer your telephone inquiries from 9:00 to 16:00 on weekdays.

You can also contact us by email at touristinfo@visitbratislava.com.

 

The Forest in the City

It’s only a short leap from the maelstrom of the city into the quiet of a forest. In just a few minutes find yourself in the silence of nature, walking on forest roads and green meadows.

Horský park , mestský park navrhnutý koncom 19. storočia v pralese, sa nachádza v srdci Bratislavy. Je to ideálne miesto na prechádzky alebo šport. Spoznajte históriu parku a jeho prírodného prostredia na náučnom chodníku a potom si sadnite a občerstvite sa v 130-ročnom historickom dome lesníka.

Musíte vidieť: Najstaršia záhradná krčma v Bratislave, detská zoo, vonkajšia galéria sôch.

Foto: Galéria Horský park

Bratislavský lesopark je súčasťou Malých Karpát, chránenou krajinnou oblasťou a oázou zelene pre milovníkov prírody, obľúbenou destináciou rodinných výletov a cvičebným miestom športovcov, ako aj vyhľadávanými miestami na piknik. priateľov a tajný úkryt pre romantické duše. V lesoparku sú rôzne plochy na príjemný relax, spolu s obnovenými lesnými chodníkmi, altánkami, ihriskami a dobrodružstvami na Červenom Kríži, Dlhých Lúkach a Kačíne . 

Musíte vidieť: Zažite pravú, prirodzenú romantiku, prenocujte v domčeku na strome na Kačíne alebo na Dlhých Lúkach .

Výraznou dominantou lesoparku v časti Koliba je Kamzík (439 m), ktorého televízna veža sa týči na vrchole hrebeňa. Pokochajte sa panoramatickým výhľadom na okolie či už z vežovej otočnej reštaurácie alebo z 15 metrov vysokej drevenej vyhliadky  na lúke zvanej Americké námestie, alebo z lanovky  , ktorá premáva medzi Kamzíkom a Železnou studničkou. Zacvičte si vo vonkajšom fitness parku, prejdite sa po vyznačených chodníkoch v parku alebo vyskúšajte jazdu na horskom bicykli po cyklotrasách.

Musíte vidieť: letná bobová dráha s vlekom, lanová dráha v korunách stromov so 42 prekážkami, delostrelecký bunker z obdobia 1. svetovej vojny.

Železná Studnička je rekreačné stredisko nachádzajúce sa v doline potoka Vydrica. Tento potok bol súčasťou sústavy štyroch jazier, ktoré v minulosti poháňali deväť vodných mlynov, z ktorých sa zachoval ôsmy v poradí, Klepáč. Zrekonštruovaný mlyn slúži na občerstvenie a aktivity pre deti. Môžete tiež leňošiť na lodi pri jazere 4.

Musíte vidieť: Voľnočasové centrum Partizánska Lúka ponúka fitness park, športoviská, piknikové lavičky s altánkom a ohniskom, prírodný amfiteáter a náučný chodník s informáciami o stromoch, ktoré tu rastú.